Maģiskā kastīte, Dropbox

Ievietoja:     Birkas:      Pievienots:  April 6, 2010  |  4 Comments

Jūsu faili vienviet visur

Ir tāda cilvēku grupa, kurai ikdienā jāstrādā ar diviem vai vairāk dažādiem datoriem. No rīta pie viena datora mājās, pa dienu pie cita datora darbā, vakarā pie klēpjdatora. Kas notiek, ja ir jāraksta kāds darbs, kuram tuvu ir deadline? Nāk palīgā flash atmiņa, varbūt e-pasts, lai darbā iesākto materiālu pārsūtītu un turpinātu mājās. Pēc tam tas pats fails jāpārsūta atpakaļ uz darba datoru, varbūt pēc tam atkal uz mājām, jo slinkums ņēma virsroku un nepabeidzāt līdz galam… Bet ja tas viss ir apnicis?!

Šajā gadījumā talkā nāk Dropbox. Īsi sakot, gala rezultāts ir ļoti skaists – katrā no jūsu datoriem ir mape, kuras saturs uz viesiem datoriem ir vienāds. Un jūsu datoriem nevajag būt vienādām operētājsistēmām, jo šis darbojas uz Windows, Mac, Linux un iPhone, kas ir ļoti liels pluss.

Viss kas ir jāizdara, ir jālejupielādē instalācija atkarībā no jūsu OS. Kad uzinstalēts, tad Dropbox jautā vai esat jauns lietotājs vai esošais. Atkarībā no atbildes vajadzēs ievadīt savus lietotāja datus vai izveidot jaunu profilu, kas neprasa vairāk par minūti. Tas arī viss, šādā veidā instalējam uz visiem sev vajadzīgajiem datoriem. Pēc defaulta MyDropbox mape atrodas Windows XP MyDocuments mapē, Windows7 Documents mapē, bet uz Linux OpenSUSE tā atrodas home/lietotājs/Dropbox, tās atrašanās vietu var mainīt gan instalācijas laikā, gan pēc tās, tik nāksies norādīt jauno ceļu.

Darbības princips īsumā ir šāds – ievietojam/papildinām dokumentu mapē MyDropbox, programma to automātiski augšupielādē uz interneta profilu un no tā padod failu tālāk uz citiem mūsu datoriem, kad tie ieslēgti. Mūsu dokumentu, var apskatīt jebkurā no mūsu datoriem uz kura uzinstalējuši Dropbox vai arī internetā, ielogojoties savā kontā. Pēc jebkuras dokumenta izmaiņas mapītē, tas tiek izplatīts uz pārējiem datoriem un vienmēr visur tiek padota svaigākā versija.

Dokumentu Back-up

Vēl liels pluss, Dropbox darbojas kā failu back-up, savā kontā internetā varam aplūkot datnes izmaiņas, atjaunot kādu vecu dokumenta versiju vai atjaunot kādu izdzēstu failu no MyDropbox mapītes, magic un izdzēstais dokuments atjaunojas uz visiem mūsu datoriem.

Failu koplietošana ar citiem Dropbox lietotājiem

Paņemam mapi ar nosaukumu, piemēram, TOP PC, ieliekam MyDropbox mapē un nošārēju ar citiem manis izvēlētiem Dropbox lietotājiem. Pēc jebkuras izmaiņas vai papildināšanas parādīsies burbulis ar paziņojumu. Šādā veidā var pat sanākt ļoti lēns čats kādā teksta failā. Vienlaicīgi vairāki strādāt ar vienu failu gan nevar.

Failu koplietošana ar ne-Drobox lietotājiem

Pēc mežonīga tusiņa vai ceļojuma ir sabildētas bildes? Metam mapi ar bildēm iekšā MyDropbox\Photos\, spiežam labo klikšķi uz mapes, atrodam Dropbox un iespēju Copy Public Gallery Link un dodam draugiem. Rezultāts šāds: http://www.dropbox.com/gallery/5828240/1/TopPC_test?h=c76c52

Šo maģisko lādīti var izmantot principā jebkura tipa failiem – dokumentiem, bildēm, mūzikai, filmām. Filmas gan neiesaku, ilgās sinhronizācijas dēļ (tas gan atkarīgs no interneta ātruma).

Par Linux

Iepriekšminētās sistēmas izmantoju pats un varu teikt, ka viss darbojas gandrīz nevainojami. Gandrīz attiecināms uz Linux, jo lietoju OpenSUSE ar KDE, bet officiāli izstrādātas versijas ir priekš Ubuntu un Feodoras ar GNOME. Mazi pētniecības darbi iekš Google un var uzlikt arī uz KDE.  Šajā gadījumā man gan jāsamierinās ar vienkāršu failu sinhronizāciju starp datoriem, linkus no tusiņu bildēm neuztaisīt (to joprojām var izdarīt savā interneta profilā).

Noslēgumā gan jāpiemin – par brīvu šis serviss ir no 2 līdz 8GB, proti, par katru uzaicināto draugu pie 2GB, kas ir starta izmērs, jums un uzaicinātajam klāt iedod 250MB. Ir iespējams maksāt par 50 vai 100GB lieliem profiliem, bet grūti iedomāties tādu nepieciešamību.


4 Comments for Maģiskā kastīte, Dropbox

yyy

Pēc apraksta (arī viņu www), nevar saprast, vai tos failus kopē pa taisno starp datoriem, vai arī vispirms uz viņējo serveri un tad uz pārējiem datoriem.

Ja kaut vienam no šiem vairākiem datoriem ir ātrs internets un reālā IP adrese, praktiski to pašu funkcionalitāti var panākt ar VPN un SMB (var pielikt http serveri lai šārētu citiem), pie kam šai metodei nebūtu nekādu failu glabāšanas vietas limitu. (tas gan nebūtu tik vienkārši kā ar dropbox)

Priednieks

Faili nonāk uz servera un tad uz citiem datoriem, tādā veidā ir nodrošināts back-up, ja kāds vajadzīgs fails no datora tiek izdzēsts.
Bet varu teikt, ka mazs .doc fails uz otra datora nonāk sekundes laikā, neskatoties uz serveri kā vidusposmu.
Kā jau minēji, protams, ir iespējams variants ar VPN, bet tādā gadījumā tas nebūs tik vienkārši un ātri noorganizējams.

DamagE

šitas izskatās pēc atjaunota un uzlabota “My Briefcase” no Windows NT vides.

Jaunais Ubuntu ir klāt! | TOP PC.Lv

[…] Man vairs nestrādā Dropbox un nevaru atrast iemeslu […]