Apskats – Viena no TOP dzesēm procesoram.

Ievietoja:     Birkas:  , , ,     Pievienots:  March 11, 2010  |  No comment

Pie vienas krāmēšanās izdomāju patestēt pāris coolerus un radās iespēja arī ievērtēt Prolimatech Megahelms 🙂

Piezīmēšu ka testā tika izmantots rev.A coolers, lai arī pārdošanā jau ir revB tomēr vienīgā atšķirība, ka pēdējam ir arī s1156 supports un arī papildus stieples otra ventilatora piestiprināšanai!

Par cik coolers nu jau vairs nav nekāds jaunais hīts, tad diži ar sīkumiem neizraušos un ķeršos uzreiz pie salīdzinājuma!

Prolimatech Megahelms

Rev.A komplektā ir paredzēti diezgan ērti stiprinājumi tiesa tikai s775 un s1366, savukārt AMD ir jāpērk papildus stiprinājumi- rentation kit!

Gabarīti ir ievērojami lielāki nekā TRUE 120, bet kā jau teicu- stiprinājumi ir labi pārdomāti un skrūvēm var ērti piekļūt pa vidu:

Prolimatech Megahelms
Prolimatech Megahelms

Abiem pa 6 trubām un iespēja uzmontēt ventilatorus abās pusēs, lai arī PT Megahelms jamās ir izvietotas vienā rindā, kā izradās tas netraucē gūt virsroku par konkurentu:

Prolimatech Megahelms

Attālums starp plāksnītēm praktiski vienāds, TRUE 120 plāksnītēs ir ar nelielu izliekumu savukārt megahelms, lai arī tās ir taisnas tomēr ir lielāks laukums plāksnītēm līdz ar to troksņu līmenis rezultātā būs praktiski vienāds:

MB: Asus P7P55D
CPU: Intel Core i5-750 @ 4.2Ghz (1.39V)
Coolers: TRUE 120 revC & PT Megahelms
Fans: Zalman ZM-F3 @ 800rpm/1800rpm & 2x Scythe DFS123812H-3000
Thermal grease: Arctic Silver Ceramique
read software: RealTemp 3.00
Ambient temp: ~22C
Load: Prime95 v25.8 Blend & LinX 0.6.4

PT Megahelms in action

Prolimatech Megahelms

1. Prime tests 20min (rezultāti ņemti kā vidējie no pēdējiem 6 nolasījumiem):

Prolimatech Megahelms

2. LinX tests 10loop (rezultāti ņemti kā max visa testa laikā):

Prolimatech Megahelms

Spriežot pēc jau agrāk lasītā biju gaidījis, ka PT Megahelms varētu pārspēt TRUE 120 par pāris grādiem, tomēr kā redzams pie lielākām slodzēm tas pārākums pat sasniedz 4-5C, tomēr kādus 1-2C var norakstīt uz PT Megahelms stiprinājumu šinī gadījumā, jo man nebija pieejams oriģinālais s1156 stiprinājums un es izmantoju Thermalright bolth-thru kitu priekš s1156 un Megahelms gadījumā cooleri varēja pievilkt nedaudz labāk, jo Megahelms pēdai nebija paredzēts caurums šim stiprinājumam līdz ar to veidojās rezervē ~2mm biezumā!

Bet par cik abi cooleri tika testēti dažādās kombinācijās ar vienādiem ventilatoriem un rezultāti ir gana proporcionāli tad patieso ainu var izlobīt! 😉

Apskatu veica aspms*