Neliels cieto disku apskats

Ievietoja:     Birkas:  , , , ,     Pievienots:  March 9, 2010  |  3 Comments

Gandrīz katram no jums ir pienācis laiks, kad cietais disks ir piestumts līdz pēdējam bitam un prasās pēc lielāka apjoma, vai arī vienkārši disks ir atdevis galus un nonākat līdz jaunā diska izvēlei. Protams, tiek meklētas atsauksmes internetā par jaunā diska modeli, tā ātrumu, drošību un pārējiem parametriem. Daudzās populārās IT vietnēs ir sīki apraksti par disku ātrumu, uzbūvi, pēc kuriem vadīties jaunā iegādei. Bet, protams, ir arī tādi cilvēki, kas uzskata, ka visur valda sazvērestības teorijas un testu rezultāti nav objektīvi vai arī līdz Latvijai nonāk tikai diski, kas domāti 3 pasaules valstīm. Tāpēc nolēmām pārbaudīt pāris ejošākos vietējos diskus un noskaidrot kā tad īsti ir.

Testiem izmantosim sekojošos piecus modeļus no 3 lielākajiem cieto disku ražotājiem.

Disku tehnisko rādītāju apkopojums sanāca šāds:

HDD average write

hdd access time

HDD burst rate

Ja salīdzinam ar testiem, kas pieejami X-bit Labs vai Andand Tech, tad redzams, ka rādījumi atšķiras tikai dažās vietās un tikai par pāris MB, ko var norakstīt un dažādām testa sistēmām. Līdz ar to teoriju par sliktākiem cietajiem diskiem varam atmest.

Runājot par pašiem cietajiem diskiem, manuprāt, uz šo brīdi Must Have Item ir Samsung SpinPoint F3, 1TB. Disks, kas maksā tikai nepilnus 55Ls, piedāvā ātrumu, kas pārsniedz pat WD Raptor diskus. Latvijas interneta veikalos diski pieejami no Elko un GNT vairumtirgitājiem, kuri abi dod 3 gadu garantiju diskiem, protams, ja mazumtirgotājs vēl pastāv.

SAMSUNG HD103SJ

HD103SJ
ST31500341AS
WD6401AALS
WD6400AARS
WD10EARS
3 Comments for Neliels cieto disku apskats

abra

Kādā ziņā pārspēj Raptoru? Tīrā sekvenciālā lasīšanā? Kur tāda ir nepieciešama vidējā datorlietotāja darbā? Daudz svarīgāk ir laiks, kas nepieciešams startējot sistēmu/programmas – korektāk būtu salīdzināt disku seek time, jo failsistēma parasti ir stipri defragmentēta.

Aivars

Pārspēj raptoru apjoma/cenas attiecībā, lasīšanas, rakstīšanas ātrumā, bet, protams, seektime raptoriem ir labāks, ja ņem vērā, ka raptoriem ir 10k rpm, nevis 7200.

“Kruts kompis” par 500 LVL | TOP PC.Lv

[…] Cieto disku lauciņā Toppc iecienījuši Samsung F3 1TB disku – datu pārraides ātruma, labu labās cenas un klusās darbības iespaidā. Kamdēļ tas ir tā, vari palasīt mūsu pašu nelielajā cieto disku apskatā. […]