Rūsa uzbrūk ASUS

Posted by:     Tags:  , , , , , , ,     Posted date:  January 19, 2010  |  6 Comments
Internetā ir parādījusies nepatīkama informācija ASUS mātesplašu lietotājiem. Ar rakstu sēriju varat iepazīties 1. un 2. Kvalitātes kontroles kļūdas dēļ ASUS ražotājām mātesplatēm ir sākušās problēmas ar rūsējošām droselēm, līdzīgi kā vecajos laikos, kad kondensatori tie mēdza iztecēt. Nevar izslēgt, ka problēmas nebūs arī pārejām divām ASUS grupas firmām (ASRock un Pegatron). Pegatron mātenes, atrodamas gan tikai “brand” datoros. Problēmas cēlonis ir C.S. ( nē tas nav Counter-Strike) ražotajās droselēs kuros esošais dzelzs pulveris pirms ražošanas netika pietiekami izžāvēts un nu mitrums grib tikt ārā saulītē. Par nelaimi izskatās, ka ASUS tā vietā, lai atsauktu plates, tā grūž tirgū pa pazeminātām cenām. Informācijai plates tika ražotas pirms aptuveni 6-8 mēnešiem. Rūsa ir parādījusies gan uz jau lietotām platēm, gan arī esoša uz tikko izpakotām.

Par laimi apdraudēti ir tikai tā saucamie dzelzs pulvera droseles, ferīta droselēm’ briesmas nedraud ( pieejami galvenokārt “high-end” platēs), kā arī rūsa ir galvenokārt i uz lakas kārtas, tomēr rūsa arī parādās droseles iekšpusē, jo  rūsa no dzelzs pulvera ir uzsēdusies uz vara spirāles.  Šobrīd cietušās plates ir no Intel P43 un G31 čipsetu sērijas un no AMD 785G čipsetu sērijas. Un vēl,  varu nomierināt satracinātos iezemiešus, pagaidām bojājumi manīti tikai Singapurā un Japānā (nav tās “sausākās” valstis).

Šobrīd modeļi, kuriem ir atklāti bojātās droseles ir: P5P43TD un P5P43TD Pro (abiem Intel P43 čipsets), P5G31D-M Pro (Intel G31 čipsets), M4A785-M un M4A785D-M Pro (abiem AMD 785G čipsets).

TopPC redakcija iesaka, pārbaudīt savas plates un vajadzības gadījumā vērsties pie tirgotājiem, kaut gan šaubos vai Latvijā ko tādu ieraudzīsim. Tā kā nākamreiz, kad taisāt vaļā kompīti ne tikai izsūciet putekļus, bet pārbaudiet arī kondensatorus,  droseles un citus shēmu komponentus. Vienmēr atceraties, ka pēc pirkuma  rūpīgi jāpārbauda iegādātā detaļa.

1. Atjauninājums ASRock ir pazņojusi, ka neizmanto C.S. ražotās droseles.

Dažas bildītes no semiaccurate.com